Günaz TV’ni Göz Bebeğimiz Kimi Qorumalıyıq.

gun azTahminen bir önce, Günaz Tv ilgili yazdığım bir yazıyı, Günaz Tv’ye son dönemlerde yapılan çirkin saldırıların artması üzerine tekrar yayınlıyorum.
Günaz Tv’ni ve tüm milli güçlerimizi gözümüz kimi qorumalıyıq.
Cemal Mehmethanoğlu İzmir

GünazTV’ni Göz Bebeğimiz Gibi Koruyalım

Menim, Azerbaycan davasında yerimi almamda etkisi olan birkaç dostum ve olaylar var.

En önemlileri, 13-14 yaşlarında, bana akordeon çalmayı öğreten Yunus Gözeldere, İzmir’de  dostluk ettiğim, Güney Azerbaycanlı  dostlarım Rıza, Oxtay daha sonrasında ise, Ahmed Obalı ve Güney Azerbaycan Televizyonu diyebilirim.

Güney Azerbaycan Televizyonunu, kısa da olsa, Türksattan yayın yaptığı dönemde tanıdım.

Elbette ki, önceden de, Güney Azerbaycanı azda olsa tanıyordum. Ama Güney Azerbaycan Azadlıq mücadelesiyle tanışmam ve saflarında yer almamın önemli sebeplerinden birinin Günaz Tv olduğunu söyleyebilirim.

İzmir’de yaşayan onlarca Güney Azerbaycanlı dostlarım var. Onlarla çok iyi dostluk ilişkilerim var. Çoğu benimle yaşıt hatta benden büyük olanlar var. Hiç birisi Türk olduğunu inkar etmiyor. Dostluklarımızın temelinde, Azerbaycan Türkü olmamız var.

Ama diyebilirim ki, çok azı, Güney Azerbaycan Özgürlük mücadelesini tanıyor ve onun saflarında yer alıyor.

Şah döneminden başlayarak soydaşlarımızın üzerinde oluşturulan korku duvarları, onların milli harekettin saflarından uzak durmalarına sebep oluyor.

Korku duvarlarını ise bir türlü yıkamıyorlar.

Son yıllarda  Güney Azerbaycan’ın dışında yaşayan, bir çok Güney Azerbaycan milli mücadelesinde yer alan dostlarımda oldu. Bir kısmını yakından tanıma imkanım oldu.

Bir çoğunun neler yaptıklarını görüyorum. Olumlu ve olumsuz tavırlarını, hayat  ve insan tecrübelerim ölçüsünde algılamaya çalışıyorum.

Tanıdığım dostlarım, imkanları, yetenekleri, cesaretleri ölçüsünde bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.

Yapılanları, Güney Azerbaycanlı gözüyle değil, tarafsız, Azerbaycan ziyalısı gözüyle izlemeye ve bende elimden gelen desteği vermeye çalışıyorum

Bu izleme ve etkilenme sürecinde şunu algılıyorum.

Bu gün Güney Azerbaycan Televizyonu ve başta Ahmed Obalı olmak üzere Günaz Tv’nin çalışanları, güney Azerbaycan milli mücadele saflarında yer alan, tüm diğer partiler, şahıslar, gazeteler, internet portallarından çok daha fazla iş yapıyorlar.

Türkiye’de şöyle bir ata sözü var. “Aynası işdir kişinin, lafa bakılmaz”

İnsanların, söylediklerinden, yazdıklarından çok, yaptıkları işe bakmak lazım.

Benim yaptığım gibi, yazıp çizmek, konserler organize etmek, internet saytı açmak kolay işler. Önemli olan, milyonlara ulaşılabilecek, milyonları milli saflara katabilecek, Günaz Tv gibi bir televizyon yaratmak ve bunu 8 yıl gibi uzun bir süre devam ettirebilmektir.

Bunu söylerken, Günaz Tv dışında yapılan işleri yok saymak önemsememek gibi bir düşüncem yok tabii ki. Esas olarak Günaz Tv’nin yaptığı işin büyüklüğünü ifade etmeye çalışıyorum.

Günaz Tv ve Ahmed Obalı bu işleri yaparken hata yapmıyor mu? Yapıyor tabii ki. Hiç iş yapmayanlar hiç hata yapmazlar. Çok iş yapanlar ise çok hata yaparlar tabii ki.

Ben hiçbir iş yapmayıp, dolayısıyla hiç hata yapmayanlar yerine, çok iş yapıp, çok hata yapanları tercih ederim. Yaşamımda da bu felsefeyle çok iş yapıyorum ve dolayısıyla da çok hatalar yapıyorum.

Bir ata sözüyle, bu yazımın esas konusuna geleyim. “meyve veren ağacı taşlarlar”

Ahmed Obalı ve Günaz Tv ile ilgili bir çok eleştiri, küfür, karalama, iftira, suçlama okuyorum bu günlerde.  Bir çok insan, Günaz Tv’ni taşlıyor.

İran faşist fars rejiminin, Günaz Tv’ni Amerika destekliyor suçlamalarını anlıyorum. İran faşist fars devleti, varlığı için tehlike gördüğü her şeyi ABD ile ilişkilendirerek, halkı kendisince tehlike gördüğü şeylere karşı kışkırtmaktadır. Günaz Tv de, İran fars faşist devleti için çok büyük tehlikedir ve o nedenle bu suçlamayı anlıyorum.

Ama Günaz Tv’ni Ettelatın ajanı, yada KGB’nin ajanı gibi suçlamaları hoş görmek mümkün değildir. Bu tür suçlamaları yapanların kendilerini, Ettalatın adamı yada KGB’nin adamı gibi görmek gerekir. Ve amansızca mücadele etmek, teşhir etmek gerekir.

Kendileri hiçbir şey yapmadan, oturdukları yerden, Günaz Tv’nin hatalarını sürekli dile getirip, eleştirenleri de  haklı göremiyorum. İş yapmayan insanların, iş yapanlarını hatalarını eleştirmeye hakkı yoktur.

Ama bir çok dostumuz da, hem kendisi işler yapmakta, hem de kendisince hatalı olanları, eleştirmektedirler. Tabii ki hata yapanlara,  eleştiri özeleştiri sınırı içinde, saygı sınırları içinde kalmak koşuluyla, eleştiri yapmak, hatalarının düzeltilmesine yardımcı olmak lazımdır.

Ama burada esas, hataların düzeltilmesine yardımcı olmaktır. Karşımızdakinin hatalarını öyle bir yöntem ile ortaya koymak gerekir ki, hatalarını görsün ve düzeltsin. Eğer yapılan hatayı, yanlış bir yöntemle ifade edersek, karşımızdakinin hatasını düzeltmek yerine, hatasını daha da pekiştirmesine yol açarsak, o zaman demek ki doğru eleştiri yöntemini kullanmamışız.

 

Sonuç olarak, tüm dostlarımı, iş yapanlara karşı özellikle de Günaz Tv’ne karşı, haksız suçlamalar yapmaktan kaçınmaya, gerekir ise, onu, saygı sınırları içinde kalmak koşuluyla eleştirmeye, iş yapmak yerine başkalarını eleştirme siyasetinden vaz geçmeye, Milli Mücadelemiz için iş yapmaya davet ediyorum.

Son sözüm şudur. Güney Azerbaycan Milli mücadelesinin en önemli unsuru Günaz Tv ve Ahmed Obalının, taşlanmasına, suçlanmasına, karalanmasına müsaade etmiyelim.

Günaz Tv’yi göz bebeğimiz gibi koruyalım, ona tam destek verelim. Onun yaşaması, daha çok kişiler tarafından izlenmesi için elimizden gelenleri yapalım.

Günaz Tv’nin yaptığı yada yapabileceği hataları, dostluk, saygı, eleştiri ve özeleştiri sınırları içinde kalmak koşuluyla eleştirelim.

Mümkünse, eleştirilerimizi, facebook ve internet gruplarında değil, direkt kendilerine yapalım. Eleştiri yaparken, kırıp dökmemeye dikkat edelim.

Günaz Tv’ne saldıranları, onu suçlayanları açığa çıkaralım, teşhir edelim. Günaz Tv’ne gerekir ise kendimizi siper edelim.

Günaz Tv yaşamalıdır çünkü.

Günaz Tv ve başta Ahmed Obalı olmak üzere, tüm çalışanları, destekleyenleri yürekten kutluyorum.

Günaz Tv’ne yapılan suçlamaları kendime yapılmış suçlamalar gibi kabul edeceğimi ve suçlamayı yapanlarla mücadele edeceğimi tüm dostlarıma belirtmek istiyorum.

Cemal Mehmethanoğlu

İzmir

Reklamlar

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 • AZƏRBAYCANIN HİMNİ


  AZƏRBAYCAN SƏFƏVİ DÖVLƏTİ

  TÜRK ÖLKƏLƏRİ PARLAMENTİ YARANMALI

  AZAD AZƏRBAYCAN TV

  Ş KANAL ! ŞƏKİ TV !

  ANS TV AZ

  SW TTC DÜSSELDORF

  QARABAĞ AZƏRBAYCANINDIR
 • KATEQORİLER

 • BIRLIYIMIZ

  AZƏRBAYCAN:QARADAĞDIR

  GÜNEY AZƏRBAYCAN MİLLİ İSTİQLAL TELEVİZİYASİ

  GÜN AZ TV (CANLI YAYIN)

  DÜNYA AZƏRBAYCANLILARI KONQRESİ

  Azərbaycanca sosial şəbəkələrdə
  Twitter mikrobloqumuz

  Facebook səhifəmiz

  YouTube kanalımız

  Blog kənar saytların məzmunu üçün məsuliyyət daşımır.
  AMERİKANIN SƏSİ

  DÜNYA TV EKRANLARI

  AZƏRBAYCAN İDMAN TV

  TV - YAYIMLAR

  KURTLAR VADISI PUSU BÖLÜMLER