ORTA DOĞUDA COĞRAFİ ƏRAZİLƏRİN DƏYİŞDİRİLMƏSİ MÜMKÜNMÜ?

BÜYÜK KÜRDİSTAN PROJESİ KAPSAMINDA TÜRKİYE VE GÜNEY AZERBAYCAN

XERITE KÜRDÜSTAN PROJESI

ABD’nin BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) yada diğer adıyla Büyük Kürdistan Projesine itirazımız var…

HAKAN KAYGUSUZ

Ortadoğuda küresel güçler tarafından sınırlar değiştiriliyor. Hedefte BÜYÜK KÜRDİSTAN var. Kuzey Irakta yapay Kürt devleti kuruldu. Suriye de kurulmak üzere. Sıra İran’a geliyor. Ve son hedef te Türkiyemiz. Büyük oyun planlandığı şekliyle oynanıyor maalesef. Peki oynanan bu büyük oyun karşısında bizler ne yapacağız? İçimize kapanıp planın uygulanmasınımı izleyeceğiz.

Bizler bu oyunun İran’da bozulacağına inanıyoruz. Güney Azerbaycan İran’ın kuzerbatı bölgesini oluşturan bir Türk yurdu. BOP’a göre Güney Azerbaycan’ın özellikle Türkiye-İran sınırında kalan topraklarının bir bölümü kürt bölgesi olarak gösteriliyor. İrandaki kürt bölgesi normalde sadece ırak sınırının yanındaki bölge. Türkiye – İran sınırı ise İran Eyalet haritasında resmi olarak Batı Azerbaycan Eyaleti. Abd, İsrail, Rusya ve tüm emperyalist güçler tarafından derteklenen kürtler sürekli İran planının uygulanacağı güne hazır hale getiriliyor. İran ise kürtleri planlı bir şekilde Türkiye-İran sınırı boyunca Ermenistan sınırına kadar olan bölgeye yerleştirme siyaseti izliyor. Bu emperyalist güçlerinde işine gelen bir olay. Çünkü bu sayede Rusyanın yaptığı Türk Milletinin arasına Ermenilerin sokulması gibi, güneydede Türklerin arasına kürtler sokulacak ve Türk dünyası kesin bir şekilde parçalanacak. Bu planı İran, Güney Azerbaycan Türkleri ile Türkiyenin arasına kürt seddi çekmek için yapıyor, Emperyalist güçler ise Büyük Kürdistanı kurmak için.

İRANDAKİ KÜRTLERİN SAHTE BELGELERLE KENDİLERİNİN OLARAK GÖSTERDİĞİ GÜNEY AZERBAYCAN TOPRAKLARI. TÜRKİYE SINIRI İLE URMİYE GÖLÜ ARASINDA, VE URMİYE GÖLÜNÜN GÜNEYİ GÜNEY AZERBAYCAN TOPRAKLARIDIR. KÜRTLERİN KENDİLERİNDE GÖSTERDİĞİ BÖLGE İRAN RESMİ EYALET SİSTEMİNDE ‘ BATI AZERBAYCAN İLİ’ OLARAK GEÇER. İRAN’IN BU ŞEKİLDE BÖLÜNMESİ DURUMUNDA TÜRKİYEMİZİN BÖLÜNMESİDE KAÇINILMAZ HALE GELECEKİR.

EMPERYALİZMİN BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ ( BÜYÜK KÜRDİSTAN PROJESİ) BU PROJE BU HALİYLE UYGULANDIĞI TAKTİRDE TÜRK MİLLETİ TARİHE GÖMÜLECEKTİR. BU HARİTADA GÜNEY AZERBAYCAN’IN 3 MİLYONLUK NÜFUSUYLA TARİHİ TÜRK ŞEHRİ OLAN TEBRİZ DAHİ KÜRTLERE VERİLMİŞTİR.

GERÇEK OLAN GÜNEY AZERBAYCAN HARİTASI. TÜRKİYE’NİN DOĞU SINIRINI GÜVENCE ALDIĞI GİBİ TÜRKİYE İLE TÜRK DÜNYASININ KARA BAĞLANTISINIDA SAĞLADIĞI İÇİN TÜRK BİRLİĞİNE ZEMİN HAZIRLIYOR. BU YÜZDEN TÜM EMPERYALİST GÜÇLERİN VE İÇERİSİNDE MİLYONLARCA TÜRK BARINDIRAN AVRASYA BLOĞUNUN İŞİNE GELMİYOR.

Türk Milleti için Batılı Güçler kadar Avrasya da ki Rusya ve Çin de tahlikeli. Çünkü içlerinde halen milyonlarca Türk yaşıyor ve Türkiye’nin güçlenmesi buradaki Türklerin kendilerine daha fazla güvenmelerine, milli değerlerine daha sıkı sarılmalarına ve dolayısıyla Çinlileşmemesine, Raslaşmamasına, Farslaşmamasına neden oluyor. Yani Avrasyalı güçlerde kesinlikle güçlü bir Türkiye istemiyorlar.

Bu sebeple Avrasyacılar ile batılı emperyalist güçlerin anlaştığı belkide tek nokta Güney Azerbaycan Türklerinin milli hareketini baltalamak.

Şimdi burada bizler ne yapmalıyız sorusu akla geliyor. Abd’nin Irak’a saldırmasını engelleyemedik. Mısır’a Libya’ya, Tunus’a engel olamadık. Suriye’nin karıştırılmasına da ne kadar  ’ Katil abd Ortadoğudan defol’ dediysekte engel olamadık. Peki yarın İran’a sıra gelirse BOP’a karşı planımız varmı. Burada ulusalcıların şu görüşü ön plana çıkıyor.

Ulusalcılara göre bizler İran da ki Türklere farslara bağlı kalmalarını tavsiye etmeliyiz. Türklerin milli bilincinin uyanmaması için elimizden geleni yapmalıyız. İran’da Türk Milliyetçiliği yapanları Abd ajanlığı ile suçlamalıyız ve kınamalıyız. İran da Türk Milliyetçiliği yaptığından dolayı Türkiye ye sığınmak zorunda kalanlara bir darbede biz vurmalıyız ki arkada bıraktıkları Türk’üm demesinler. Farslaşmaya devam etsinler. Şimdi bu davranışımıza rağmen Irak, Suriye, Tunus, Libya ve diğer olaylara engel olamadığımız gibi İran’a da engel olamazsak neler olabileceğini tahlil edelim.

Yıllardır bu güne hazırlatılan kürtlerin ilk hedefi Türkiye-İran sınırından yukarı doğru çıkarak Ermenistan sınırına ulaşmak olacak. Karşısında milli bilinçten yoksun teşkilatsız Türkler olunca da bu pek zor olmayacak tabi. Ve böylece Türkİyemiz ermenistandan başlayarak kilise kadar kürt bölgesiyle sarılmış olacak. Yani BOP başarıyla uygulanmaya devam edecek. Bu olay sadece emperyalist güçlerin değil içerisinde milyonlarca Türk barındıran Rusya’nın ve Çin’in de desteklediği bir durum. Büyük ihtimalle de içimizdeki Avrasyacıları bu yönde destekleyenlerde Rusya ve Çin.

Biz Tük Milletinin ve Türkiyemizin sevdalıları ise bu konuda Güney Azerbaycan’ın sonuna kadar desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü Güney Azerbaycan Türkleri ne kadar milli bilince sahip olurlarsa ve teşkilatlı olurlarsa beklenen kötü günler geldiğinde kendi topraklarına sahip çıkabilecekler ve Türkiye İran sınırında kürt devleti değil Güney Azerbaycan Türk Devleti kuracaklardır. Bu olay erperyalizmin BOP projesinin sekteye uğraması anlamına gelecektir. Tüm emperyalist güçler, ve içerisinde milyonlaca Türk Barındıran Çin ve Rusya bundan korkmaktadır. Bu sebeple Abd, İsrail ve Avrupa İran da Türklerin tüm Türk Milliyetçisi hareketini engellemeye çalışmakta, Rusya ve Çin ise içimizdeki ulusalcı uzantıları vasıtasıyla Güney Azerbaycan teşkilatlarının abd den her türlü yardımı aldığı yalanını yayarak Türk milliyetçilerinin aklını karıştırmakta ve Türk Milliyetçilerinin Güney Azerbaycan davasına soğuk bakmalarına neden olmaktadır. Şu an Güney Azerbaycan için faaliyet gösteren tüm teşkilatlar parasız ve desteksiz şekilde kendi çaplarında birşeyler yapmaya çalışmaktadırlar.

Şimdi kendi kendimize soralım. Güney Azerbaycan’a destek olmak mı BOP’a hizmet etmek, yoksa destek olmamak mı?

Reklamlar

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 • AZƏRBAYCANIN HİMNİ


  AZƏRBAYCAN SƏFƏVİ DÖVLƏTİ

  TÜRK ÖLKƏLƏRİ PARLAMENTİ YARANMALI

  AZAD AZƏRBAYCAN TV

  Ş KANAL ! ŞƏKİ TV !

  ANS TV AZ

  SW TTC DÜSSELDORF

  QARABAĞ AZƏRBAYCANINDIR
 • KATEQORİLER

 • BIRLIYIMIZ

  AZƏRBAYCAN:QARADAĞDIR

  GÜNEY AZƏRBAYCAN MİLLİ İSTİQLAL TELEVİZİYASİ

  GÜN AZ TV (CANLI YAYIN)

  DÜNYA AZƏRBAYCANLILARI KONQRESİ

  Azərbaycanca sosial şəbəkələrdə
  Twitter mikrobloqumuz

  Facebook səhifəmiz

  YouTube kanalımız

  Blog kənar saytların məzmunu üçün məsuliyyət daşımır.
  AMERİKANIN SƏSİ

  DÜNYA TV EKRANLARI

  AZƏRBAYCAN İDMAN TV

  TV - YAYIMLAR

  KURTLAR VADISI PUSU BÖLÜMLER